Szczegóły

Rodzaj literatury:
Literatura fachowa

Format:
145x205mm, oprawa miękka

Wydanie:
Pierwsze

Liczba stron:
252

ISBN:
978-83-7942-249-4

Rok wydania:
2014

Zawodowy windykator. Tom I.
Model Marcinkiewicza

29,99zł 24,00zł

Opis

Aby wygrać z dłużnikiem musisz najpierw złamać jego psychiczny opór obronny, chroniący go przed podjęciem męczącego wysiłku naprawy własnego życia!

Marcinkiewicz w swojej książce stawia tezę, że windykator jest samurajem, Rycerzem Jedi, realizującym wielką misję! Wierzy, że dłużnicy o słabszej odporności psychicznej ulegają demonom nieuczciwości. Sile, która ciągnie ich na samo dno mrocznej czeluści.

Windykator toczy wielką wojnę, by ciemna strona wchłonęła jak najmniej ludzi. Musi jak najwcześniej zareagować, bo ogarnięty mrokiem dłużnik stacza się w przepaść, ciągnąc ze sobą i niszcząc najbliższą rodzinę.

Sposobem na realizację misji jest umiejętna gra na emocjach dłużnika. Autor zajmuje się problemami etycznymi i moralnymi windykacji. Uświadamia, jakimi mechanizmami psychologicznymi posługują się dłużnicy. Jak zwodzą, okłamują i oszukują, by poradzić sobie z patologiczną i brutalną rzeczywistością, w której żyją. Kładzie nacisk na psychoterapeutyczne umiejętności i techniki wywierania wpływu na dłużnikach.

Nie jest to pogląd powszechnie popularny i wobec powszechnej akceptacji i tolerancji na bycie dłużnikiem może budzić kontrowersje. Marcinkiewicz wciąga czytelnika do żywej dyskusji o ludzkim myśleniu i pokazuje kiedy można, a kiedy nie powinno się ufać własnej windykacyjnej intuicji.

Jeśli zajmujesz się windykacją albo pracujesz jako windykator w firmie windykacyjnej, korporacji, albo banku to ten poradnik przeznaczony jest właśnie dla Ciebie!

Paradoksalnie „Zawodowego windykatora” uznaję przede wszystkim za podstawową lekturę dla dłużników. Zrozumieją dzięki niej swoje prawa, priorytety windykatorów, ich sposób pracy, a także uzbroją w argumenty do merytorycznych rozmów. Polecam!

Michał Szafrański, blog jakoszczedzacpieniadze.pl

Markusa poznałem na kongresie Forum Zarządzania Wierzytelnościami, któremu miałem przyjemność przewodniczyć i współtworzyć, będąc Posłem na Sejm RP. Markus to na pewno ciekawa osoba, która wniosła świeże i inne spojrzenie na aspekty bezpieczeństwa transakcji gospodarczych. Myślę, że jego książka pomoże wielu osobom w zrozumieniu istoty problemu wierzytelności i zniszczy barykady stojące pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem.

Norbert Wojnarowski, Poseł na Sejm, Przewodniczący Forum Zarządzania Wierzytelnościami

Książka Marcinkiewicza to świetny, życiowy i praktyczny poradnik dla każdego windykatora telefonicznego. Bez wyjątku na staż pracy każdy powinien ją przynajmniej przeczytać, bo być może znajdzie w niej coś ciekawego, co może przydać się w jeszcze bardziej skutecznej windykacji dłużników.

Marcin Nakielski, Alektum Inkasso

Książka obrazuje pracę windykatora z jej jasnymi i ciemnymi stronami. Autor w ciekawy sposób i, co ważne, z poczuciem humoru odsłania kulisy prowadzenia działań windykacyjnych przez instytucje finansowe. Jest to pozycja warta polecenia pracownikom branży.

Tomasz Węgrzecki, Cream Finance Poland

O Autorze: Z wykształcenia dziennikarz. Zawodowy windykator z doświadczeniem od 2003 roku. Jako windykator pracował dla AIG Bank Polska i Kruka, jako menedżer zespołów windykacji dla Ultima Ratio, BKK Wierzytelności, Casus Finanse oraz Eurobanku.

Wcześniej dziennikarz i publicysta największych koncernów wydawniczych w Polsce, prowadził również specjalistyczne portale internetowe! Dziś jest bloggerem Antyweb.pl oraz Natemat.pl, a jego opinie na temat obszaru wierzytelności publikowane są m.in. w Forbes.pl.

W latach 2010-2015 był wiceprezesem zarządu ARMADA Polska. Sprzedał udziały i zrezygnował z pełnienia tej funkcji, a następnie objął stanowisko prezesa zarządu nowopowstałej spółki windykacyjnej VEX Corp. (www.vex.com.pl). Specjalizuje się w cybernetycznym namierzaniu ukrywających się przed windykatorami, sądami i komornikami dłużników, a następnie przekonywaniu ich, również takich najbardziej ekstremalnych czy radykalnie trudnych osób zadłużonych z sektora konsumenckiego, do rozpoczęcia regularnych spłat lub dogadania się na obopólny interes z dłużnikiem, w wyniku którego czasami nawet połowa ich długów zostaje im umorzona.

Zastosowany w jego firmie Model Marcinkiewicza sprawił, że dziś mówi się o ARMADA Polska, że jest najlepsza, bo windykuje dla firm windykacyjnych i funduszy skupujących pakiety wierzytelności. Ale to tylko jeden z powodów.

Praktyk. Ekspert i trener technik motywacji, windykacji, perswazji, wywierania wpływu, psychologii i manipulacji. Wykładowca i prelegent konferencji i kongresów, nie tylko windykacyjnych.

Prywatnie pasjonat gier, muzyki elektronicznej, a także filantrop.

Szczegóły

Rodzaj literatury:
Literatura fachowa

Format:
145x205mm, oprawa miękka

Wydanie:
Pierwsze

Liczba stron:
252

ISBN:
978-83-7942-249-4

Rok wydania:
2014